Szydło ostro o wotum nieufności: Bzdury i kłamstwa. Jestem taką samą obywatelką jak miliony Polaków

Redakcja
07.12.2017 09:59
Szydło ostro o wotum nieufności: Bzdury i kłamstwa. Jestem taką samą obywatelką jak miliony Polaków
fot. PAP

Za bzdury i kłamstwa, które są we wniosku o wotum nieufności, Platforma powinna przeprosić Polaków; jestem taką samą obywatelką jak miliony Polaków, nie stoi za mną żaden układ - powiedziała podczas sejmowego wystąpienia Beata Szydło.

Zagłosuj

Jak oceniasz rząd Beaty Szydło?

Liczba głosów:

- Polacy mają prawo do tego, żeby, również w instytucjach międzynarodowych, reprezentowali ich ludzie, którzy kochają ich ojczyznę i dbają o ich interesy. Polacy mają do tego prawo - powiedziała szefowa rządu.

W jej ocenie wniosek o wotum nieufności złożony przez PO "służy tylko i wyłącznie tym, którzy chcą, żeby w Polsce dobrze się nie działo, którzy chcą i myślą o tym, jak zdestabilizować sytuację w naszej ojczyźnie".

- Ale Polacy są mądrzejsi i obywatele nas wybrali, obywatele wskazali, jaki program ma być realizowany - oświadczyła premier.

Podczas przemówienia Szydło posłowie opozycja krzyczeli "do dymisji". Prowadzący obrady wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) przeprosił premier Szydło za okrzyki i zachowanie polityków opozycji.

- Dziękuję panie marszałku, ale proszę mnie nie przepraszać. Nie trzeba mnie przepraszać, ponieważ to, co państwo tu wykrzykują, nie jest w stanie mnie obrazić - odpowiedziała premier.

RadioZET.pl/pap/maal