Zamknij

Koniec z prognozami. Rewolucja w systemie płacenia za prąd

Redakcja
09.09.2017 10:32
Koniec z prognozami. Rewolucja w systemie płacenia za prąd
fot. Pixabay

Tauron to jeden z największych dostawców energii w Polsce. Spółka planuje zostać liderem innowacji w tym zakresie. Niewykluczone, że już niedługo klienci tej firmy będą płacić za rzeczywiste zużycie prądu. 

Zagłosuj

Z usług jakiego dystrybutora energii elektrycznej korzystasz?

Liczba głosów:

O sprawie informuje portal money.pl. Strategia innowacyjności firmy Tauron ma stawiać w centrum zainteresowania klienta. To on ma być beneficjentem nowych wynalazków. Kiedy więc będziemy wiedzieć, ile prądu zużywamy w danym momencie, tak by płacić za realne zużycie a nie prognozowany odczyt? 

- Większość liczników w Polsce to liczniki analogowe. Pracujemy nad tym, żeby z tych liczników, albo tanich liczników elektronicznych, móc na bieżąco sczytywać dane - mówi portalowi money.pl Jarosław Broda, wiceprezes Grupy Tauron.

Zobacz także

Wiceszef największej spółki energetycznej w Polsce zapowiada, że płatność za konkretne zużycie w danym miesiącu będzie możliwe dla wszystkich klientów w ciągu najbliższych 5 lat.

Działająca na południu Polski firma Tauron Dystrybucja to największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej, dysponujący siecią 258 tys. km linii energetycznych na obszarze 57 tys. km kw. Rocznie firma przesyła ok. 45 tys. gigawatogodzin energii do ok. 5,4 mln klientów. 

RadioZET.pl/money.pl/PAP/DG