Zamknij

Sprawa tonącego niemowlęcia w Ustce. Bohaterski mężczyzna nagrodzony przez prezydenta

Redakcja
30.09.2017 13:53
Sprawa tonącego niemowlęcia w Ustce. Bohaterski mężczyzna nagrodzony przez prezydenta
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Medal za Ofiarność i Odwagę - to nagroda dla pana Dariusza ze Słupska, który na początku września wskoczył do kanału portowego w Ustce, by ratować tonące niemowlę. Dziecko chwilę wcześniej wypadło z wózka i stoczyło się do wody.

Medal to cywilne odznaczenie państwowe nadawane przez głowę państwa osobom, które niosły pomoc innym ludziom, narażając przy tym swoje życie. O nagrodzenie mieszkańca Słupska wnioskował wojewoda pomorski. Pan Dariusz otrzyma go w poniedziałek w delegaturze Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku.

3,5-miesięczna dziewczynka wpadła do wody 9 września. Z relacji świadków wynikało, że do wypadku doszło, gdy rodzice chcieli zrobić zdjęcie i na chwilę odeszli od wózka. Ten najprawdopodobniej nie został odpowiednio zabezpieczony. 

Zobacz także

- Nagle usłyszałem przeraźliwy krzyk: "ratunku", "wózek". Obróciłem się, ale byłem za daleko i wózek się stoczył. Spadł na niższy podest, ten betonowy i wpadł do wody. Wskoczyłem, wyciągnąłem, myślę, że bardzo szybko, tę dziewczynkę. Tonęła główką do dołu - mówił pan Dariusz w "Radiu Gdańsk".

Brak zarzutów 

Postępowanie ws. wypadku w Ustce prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słupsku. Śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu Kapitanatu Portu w Ustce. Przesłuchano m.in. rodziców dziecka. Jak dotąd nikt nie usłyszał zarzutów.

RadioZET.pl/Radio Gdańsk/polsatnews.pl/DG