Zamknij

Ponad 12 mln zł w „ostatniej puszce prezydenta Adamowicza”. Zbiórka trwa tylko do północy

Redakcja
22.01.2019 21:48
Ponad 12 mln zł w „ostatniej puszce prezydenta Adamowicza”. Zbiórka trwa tylko do północy
fot. Facebook screen

Jeszcze do północy można wrzucać pieniądze do "Ostatniej puszki prezydenta Adamowicza dla WOŚP". Do godziny 22 na koncie pojawiło się już ponad 12 milionów złotych, a kwota zebrana podczas spontanicznej internetowej zbiórki rośnie w niesamowitym tempie.

Akcja "Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza" zakończy się oficjalnie we wtorek o północy. „Rozbity bank ludzkich serc” – piszą internauci. I mają rację, bo we wtorek o godzinie 22 – czyli 2 godziny przed zakończeniem akcji - w wirtualnej puszce Pawła Adamowicza było 12,3 miliona złotych. To o wiele więcej niż planowała zebrać pomysłodawczyni akcji, która kilka dni wcześniej za cel ustawiła kwotę 1 tysiąca złotych.

Zobacz także

Ogromnym sukcesem zbiórki zaskoczona jest zarówno jej inicjatorka jak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak zapowiedział już, że za te pieniądze zostanie zakupiona m.in. karetka neonatologiczna, która zostanie przekazana Szpitalowi św. Wojciecha w Gdańsku.

Akcja wystartowała kilka dni wcześniej, gdy pochodząca z Gdańska Patrycja zaprosiła do udziału w symbolicznej zbiórce znajomych, a oni „posłali ją dalej w świat”.

– Serce mi pękło, jak zobaczyłam, ile radości przyniosło Panu Prezydentowi zebranie ponad pięciu tysięcy złotych i nie chciałam się zgodzić, żeby na tym się skończyła jego ostatnia puszka – mówiła Patrycja w rozmowie z gdansk.pl.

Do tej pory pieniądze dorzuciło już prawie 200 tysięcy internautów. Akcję jeszcze do północy 22 stycznia można wesprzeć tutaj.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK