Zamknij

Pożar kamienicy pod Warszawą. Ewakuacja mieszkańców, 2 osoby nie żyją

07.02.2021 11:13

Pożar kamienicy w Piastowie pod Warszawą. Ogień całkowicie trawi budynek, na miejscu wciąż trwa akcja straży pożarnej. W wyniku pożaru śmierć poniosły dwie osoby, mieszkańców kamienicy ewakuowano. - Cały środek: poddasze i dach płoną otwartym ogniem - relacjonował reporter TVN Warszawa.

Pożar
fot. Polska Press/East News

Pożar kamienicy w podwarszawskim Piastowie wybuchł w niedzielę rano, około godziny 8.00. Zarządzono ewakuację mieszkańców budynku. Jak początkowo podawała straż pożarna, dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru. Według najnowszych doniesień są dwie ofiary śmiertelne. - Zgłoszenie otrzymaliśmy tuż po godzinie 8. Chodzi o pożar kamienicy przy ulicy Dworcowej. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej - mówił w rozmowie z TVN Warszawa Karol Kroć ze straży pożarnej w Pruszkowie.

Piastów. Pożar kamienicy pod Warszawą. Ewakuacja mieszkańców, nie żyją 2 osoby. "Płonie otwartym ogniem"

Przed godziną 9.00 Kroć informował, że akcja strażaków na miejscu jest bardzo utrudniona. - Próbują dostać się do przestrzeni dachu, by zrobić w nim otwory. Na miejsce dojechał jeszcze jeden zastęp strażaków, czyli łącznie jest ich 11 […]. Wnętrze będzie jeszcze dokładnie sprawdzane. Trwa akcja gaśnicza – relacjonował. Na razie nie wiadomo, ile osób dokładnie mieszka w kamienicy. Nieznana jest też przyczyna pożaru. Jak przekazał strażak, „trwają czynności”. – Będziemy wszystko ustalać – dodał.

Kamienica w Piastowie jest budynkiem o dużej powierzchni. Straż pożarna usiłuje opanować ogień na pierwszym piętrze. Jak przekazał reporter stacji, pożar obecnie niszczy dach oraz strop budynku. - Cały środek: poddasze i dach płoną otwartym ogniem – poinformowała TVN Warszawa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN Warszawa