Zamknij

Prezydent i premier składają kondolencje rodzinom górników

Redakcja
21.12.2018 08:43
Prezydent i premier składają kondolencje rodzinom górników
fot. PAP/Andrzej Grygiel

"Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników” - napisał na Twitterze w piątek rano prezydent Andrzej Duda po informacji, że w wypadku w kopalni w Karwinie (Czechy) zginęło jedenastu Polaków. "Wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy górniczej w Karwinie. To ogromna tragedia dla wszystkich Polaków i Czechów” - napisał z kolei szef rządu, Mateusz Morawiecki.

"Dramatyczne wieści ze Śląska: Szanowny Panie Prezydencie, przekazuję smutną wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków”.Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP" - napisał prezydent.

Zobacz także

W kopalni w Karwinie w wyniku zapalenia się metanu zginęło według ostatnich informacji 13 górników: 11 Polaków i dwóch Czechów.

Zobacz także

Na miejsce wypadku udali się premier Mateusz Morawiecki i premier Czech Andrej Babisz.

Premier: to wielka tragedia dla Polaków i Czechów

"Pragnę złożyć wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy górniczej w Karwinie. To ogromna tragedia dla wszystkich Polaków i Czechów. W tym trudnym dniu szczególnie mocno pokażmy solidarność i poczucie narodowej wspólnoty" - napisał premier Morawiecki, który udaje w piątek do Karwiny.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ