Zamknij

Dżihadysci nakarmili Jazydkę jej ugotowanym rocznym dzieckiem

Redakcja
27.06.2017 23:00
Dżihadysci nakarmili Jazydkę jej ugotowanym rocznym dzieckiem
fot. East News

Brutalność i barbarzyństwo dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego zdaje się nie mieć żadnych granic. Do sieci trafił wywiad egipskiej telewizji, w którym iracka polityk opisuje historię porwanej i głodzonej Jazydki. Bojownicy zabrali jej rocznego synka, a następnie kobieta dostała swoje dziecko ugotowane, do zjedzenia.

Urodzona w Mosulu, iracka polityk Vian Dakhill podczas pełnego emocji wywiadu w egipskim kanale telewizyjnym „Extra News” ujawniła wstrząsające szczegóły z życia porwanych przez dżihadystów Jazydów. Mówiła o m.in. o tym, że więzionej niewolnicy seksualnej odebrali rocznego synka. Następnie dostała posiłek – ryż z mięsem. Zjadła wszystko, ponieważ wcześniej była przez trzy dni głodzona. Po posiłku oprawcy powiedzieli jej „Ugotowaliśmy twojego syna. Właśnie go zjadłaś”.

Horror Jazydek

Dakhill przytoczyła też historię 10-leniej Jazydki, która została zgwałcona na śmierć na oczach swojego ojca i sześciu sióstr. Nie mogli nic zrobić, tylko patrzyli, jak dżihadyści z ISIS po kolei przekazują ją sobie. – Dlaczego te dzikusy nam to robią? – Pytała Irakijka na antenie.

Znienawidzona mniejszość religijna

Jazydzi są mniejszością religijną, której tradycja sięga 2500 lat. Są najbardziej znienawidzoną grupą, przez ISIS. Ich zdaniem Jazydzi to czciciele diabła i należy z nimi walczyć w najokrutniejszy sposób. Większość pojmanych przez dżihadystów kobiet zostaje niewolnicami seksualnymi. Według szacunków od 3 do 5 tys. Jazydek jest obecnie w rękach ISIS. Bojownicy przekazują je między siebie jako nagroda, lub wymieniają na broń. Wierzą, że każda schwytana kobieta stanie się muzułmanką, jeśli zgwałci ją dziesięciu dżihadystów. Proceder ten nazywa się „Ibadah”.

Obecnie na świecie żyje 300-600 tys. Jazydów. Ich liczba jest trudna do oszacowania, ze względu na brak statystyk.

Fragment wywiadu z Vian Dakhill o którym mowa w tekście:

RadioZET.pl/TheSun/Kresy.pl/Wikipedia/strz