Zamknij

7 osób zginęło w ostrzale budynku władz. "Rosyjski wróg bezlitośnie zabija cywilów"

01.03.2022 20:10

7 osób zginęło, a 24 - w tym jedno dziecko - zostały ranne podczas wtorkowego ostrzału przez siły rosyjskie siedziby władz obwodu charkowskiego na Ukrainie – poinformowała agencja Ukrinform, powołując się na szefa administracji obwodowej Ołeha Syniehubowa. W centrum miasta przeprowadzono atak rakietowy, a do sieci trafiły nagrania prezentuje eksplozję obok budynku administracyjnego.

Charków
fot. PAP/EPA

Rosja kontynuuje agresję na Ukrainę. Jednym z głównych celów żołnierzy Putina jest przejęcie kontroli nad 1,5-milionowym Charkowem we wschodniej Ukrainie. We wtorek rano mieszkańcy miasta poinformowali o ataku rakietowym i ostrzale przez siły rosyjskie siedziby władz obwodu charkowskiego.

Znany jest już tragiczny bilans tego zdarzenia. Jak podała agencja Ukrinform, powołując się na szefa administracji obwodowej Ołeha Syniehubowa, 7 osób zginęło, a 24 - w tym jedno dziecko - odniosło obrażenia.

Charków. 7 osób zginęło w ostrzale budynku władz

- Rosyjski wróg bezlitośnie zabija cywilnych mieszkańców obwodu charkowskiego! Dziś pociski trafiały w dzielnice mieszkaniowe, w centrum miasta, w szpital, w uniwersytet. Spokojni ludzie szli do aptek i sklepów spożywczych - podkreślił Syniehubow.

Wcześniej podano, że co najmniej 10 osób zginęło, a ponad 35 zostało rannych w rosyjskich ostrzałach Charkowa. Na główny plac miasta - plac Wolności - spadła rakieta klasy Kalibr. Po kilku minutach doszło do powtórnego ataku analogiczną rakietą, tym razem w budynek.

Przedstawiciel prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podolak oskarżył we wtorek wojska rosyjskie o to, że umyślnie ostrzeliwują miasta, w tym dzielnice mieszkalne, aby siać panikę wśród ludności. Jego słowa przytacza Reuters.

- Zasłona opadła. Rosja aktywnie ostrzeliwuje centra miast, prowadząc bezpośrednie ostrzały artyleryjskie i rakietowe dzielnic mieszkalnych - powiedział Podolak. Dodał, że "cel Rosji jest jasny: masowa panika, straty cywilne i zniszczona infrastruktura".

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo. Najnowsze informacje

RadioZET.pl/PAP/Twitter