Zamknij

Chitetsu Watanabe nie żyje. Najstarszy mężczyzna świata zmarł w wieku 112 lat

25.02.2020 16:39
Chitetsu Watanabe
fot. PAP/EPA

Chitetsu Watanabe nie żyje. Najstarszy mężczyzna świata, 112-letni Japończyk z prefektury Niigata, zmarł niecałe dwa tygodnie po otrzymaniu dyplomu od organizacji Guinness World Records – podały we wtorek japońskie media.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chitetsu Watanabe urodził się 5 marca 1907 roku w mieście Joetsu w prefekturze Niigata. Ukończył studia rolnicze i przez wiele lat pracował jako urzędnik, a po przejściu na emeryturę zajmował się ogrodem i pielęgnował miniaturowe drzewka bonsai. Uwielbiał słodycze, szczególnie pudding i ptysie. Uważał, że sekretem długowieczności jest uśmiech i unikanie stresu.

Chitetsu Watanabe nie żyje. Najstarszy mężczyzna świata miał 112 lat 

112-letni Chitetsu Watanabe, najstarszy mężczyzna świata, zmarł w niedzielę 23 lutego - przekazała agencja AP. Informacje o śmierci 112-latka potwierdziła organizacja i dom pogrzebowy, który zajmuje się jego sprawą. Watanabe pozostawił pięcioro dzieci, 12 wnucząt, 16 prawnucząt i jednego praprawnuka.

Najstarszy mężczyzna świata po otrzymaniu 12 lutego certyfikatu Guinnessa przestał jeść i musiał przyjmować kroplówkę – podał dziennik „Mainichi Shimbun”, powołując się na jego 81-letnią synową Yoko. 21 lutego dostał gorączki, a jego oddech stał się płytki.

Zobacz także

Najstarszym żyjącym człowiekiem świata jest według Guinnessa Japonka Kane Tanaka, która obchodziła niedawno 117. urodziny. Zaszczytny tytuł dzierży ona od lipca 2018 roku, gdy w wieku 117 lat zmarła inna Japonka, Chiyo Masako. 

RadioZET.pl