Zamknij

Indie: 74-latka urodziła bliźniaki. "Dziękujemy Bogu"

05.09.2019 19:07

74-latka z Indii przeszła do historii kraju, a pewnie i świata. Mieszkanka Guntur urodziła dwójkę bliźniąt. „Bóg nas wysłuchał” – komentowała z mężem w tamtejszej prasie.

Noworodek
fot. EAST NEWS, zdj. ilustracyjne

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poród i ciąża 74-letniej Mangayammy to ewenement na skalę światową. Kobieta wyszła z mąż 57 lat temu, za rolnika Yarramsetti Rajarao. Para starała się o dzieci od dekad. Bezskutecznie. 

Gdy wydawało się, że z myślą o potomstwie trzeba się pożegnać, sędziwe małżeństwo mogło zacząć przygotowywać się na narodziny dziecka! Mająca 74 wiosny na karku kobieta urodziła 5 września. Lekarze z Guntur zalecili, by sędziwa kobieta urodziła przez cesarskie cięcie. 

Mangayammya była już dawno po menopauzie. Zależało jej na dzieciach, stąd lekarze przeszczepili jej macicę od innej kobiety. Ostrzegani o zagrożeniach późnej ciąży nie odpuścili. Poród toczył się bez komplikacji. Matka, a także jej dwie córeczki są w dobrym stanie. Dziewczynki urodziły się z zabiegu in-vitro.  Para jest przeszczęśliwa, podobnie jak... 95-letnia babcia bliźniaczek.

Jestem szczęśliwa. Bóg nas wysłuchał 74-letnia matka, dla „Times of India”

RadioZET.pl/ timesofindia.indiatimes.com