Zamknij

Kolejne ludzkie szczątki znalezione w Watykanie. Czy to zaginiona Emanuela Orlandi?

Redakcja
07.11.2018 10:25
Watykan
fot. Plac św. Piotra/Wikimedia.Commons

Kolejne ludzkie szczątki znaleziono w podziemiach nuncjatury apostolskiej w Rzymie. Media spekulują, że mogą one należeć do zaginionej przed laty Emanueli Orlandi. 

O sprawie pisze Gazeta.pl, powołując się na włoskie media. Odkrycia dokonano podczas prac konserwatorskich w piwnicy nuncjatury apostolskiej w Rzymie. Jest to należący do Watykanu eksterytorialny obszar, pełniący funkcję ambasady Stolicy Apostolskiej we Włoszech i z tego też powodu znajdujący się pod jej jurysdykcją. 

Fragment czaszki, który odkryto we wtorek, to już drugi w ostatnim tygodniu przypadek odkrycia ludzkich szczątków – poprzedniego dokonano 31 października. W tym momencie trwa ustalanie, do kogo mogą należeć.

Czy to szczątki Emmanueli Orlandi?

Jedna z hipotez zakłada, że to szczątki Emanueli Orlandi, córki jednego z urzędników kurii rzymskiej, która zaginęła w 1983 roku w wieku 15 lat. Okoliczności jej zniknięcia nigdy nie zostały wyjaśnione. Spekuluje się, że mogło mieć ono związek z grupą terrorystyczną Szare Wilki, której członkiem był Mehmet Ali Agca. 

Według teorii egzorcysty ojca Gabriela Amrotha Orlandi mogła zostać porwana przez członków Żandarmerii Watykańskiej i przed śmiercią miała być wykorzystywana seksualnie. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP