Zamknij

Korea Północna pokazała atak na amerykańską wyspę Guam [WIDEO]

Redakcja
22.08.2017 13:13
Korea Północna pokazała atak na amerykańską wyspę Guam [WIDEO]
fot. YouTube

Korea Północna opublikowała w internecie propagandowe nagranie pokazujące atak wojsk Kim Dzong Una na amerykańską wyspę Guam. Reżim zagroził bezlitosnym odwetem za ćwiczenia wojsk USA wokół Półwyspu Koreańskiego. 

Zwalniają na potęgę! Czy PiS oszukał nauczycieli? Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE.

Na nagraniu widać wiele scen z udziałem wojsk koreańskich oraz amerykańskich. Czterominutowy film pokazuje odpalane rakiety, maszerujących żołnierzy oraz... smutnego Donalda Trumpa spoglądającego na liczne groby. 

Zobacz także

Agencja Yonhap przetłumaczyła napisy pojawiające się na filmiku. Większość z nich to groźby pod adresem Stanów Zjednoczonych. 

''Amerykanie powinni mieć otwarte oczy i uszy. Zostaną zasypani naszymi rakietami Hwasong-12 bez wiedzy, kiedy je odpalimy. Chcielibyśmy, żeby USA poważnie potraktowało oczywisty wynik wojny. Czas nie jest po ich stronie'' - cytuje brytyjski telegraph.co.uk.

Korea Północna "starannie analizuje" plany dokonania ataku rakietowego na będącą terytorium amerykańskim wyspę Guam na Pacyfiku - poinformowała na początku sierpnia oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Według agencji atak zależy od decyzji przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una.

KCNA opublikowała też wypowiedź innego rzecznika armii, który oskarżył Stany Zjednoczone o przygotowywanie się do "wojny prewencyjnej". Powiedział on, że jakakolwiek próba realizacji tego zamiaru "spotka się z wojną na pełną skalę i wyeliminowaniem wszystkich punktów oporu wroga, w tym na kontynentalnym terytorium USA".

RadioZET.pl/Telegraph/PAP/DG