Zamknij

Meghan i Harry ogłosili narodziny drugiego dziecka. Wybrali niezwykłe imiona

06.06.2021 18:21
Meghan Harry
fot. Time/Ferrari Press/East News

Księżna Meghan i książę Harry ogłosili narodziny swojego drugiego dziecka. Na świat przyszła bowiem córeczka, której rodzice nadali imiona Lilbeth Diana. Para ma już 2-letniego synka Archiego. 

Meghan Markle urodziła drugie dziecko, córeczkę Lilibet “Lili” Dianę Mountbatten-Windsor - poinformowała BBC. Latorośl przyszła na świat w Kalifornii. 

Imiona dla najmłodszej pociechy Meghan i księcia Harry'ego nie są przypadkowe. Lilibet to hołd dla babci Harry'ego, królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II ("Lilibet" to określenie, którego wobec monarchini używają najbliżsi), Z kolei drugie imię córka pary otrzymała po księżnej Dianie, tragicznie zmarłej w 1997 roku matce Harry'ego.

Meghan i Harry ogłosili narodziny drugiego dziecka

"To wielka radość, że książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex mogą powitać na świecie swoją córkę, Lilibet <Lili> Dianę Mountbatten-Windsor. Lili urodziła się w piątek, 4 czerwca, o godzinie 11:40 pod dobrą opieką lekarzy i personelu Santa Barbara Cottage Hospital w Santa Barbara w Kalifornii. Ważyła po urodzeniu 3,5 kg. Zarówno matka jak i dziecko są zdrowe, dobrze się czują i wróciły do domu. Lili została nazwana po swojej prababce, Jej Królewskiej Mości Królowej, której przydomek rodzinny to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane, aby uhonorować jej ukochaną zmarłą babcię, księżną Walii" - napisano w wydanym przez parę oświadczeniu.

Jest to drugie dziecko pary, która ma również 2-letniego syna o imieniu Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Książę i księżna dziękują za ciepłe życzenia i modlitwy, gdy cieszą się tym szczególnym czasem jako rodzina

Lilibet urodziła się trzy miesiące po tym, jak jej rodzice udzielili głośnego wywiadu amerykańskiej dziennikarce Oprah Winfrey na temat tego, jak byli traktowani przez brytyjskie media i pozostałych członków rodziny królewskiej.

Wśród zarzutów było to, że nieujawniony z imienia członek rodziny - choć wiadomo, że nie królowa ani książę Filip - podnosił obawy dotyczące koloru skóry Archiego, jeszcze zanim się on urodził. Z kolei pod koniec ubiegłego roku Meghan ujawniła również, że poroniła w lipcu 2020 roku.

RadioZET.pl/BBC/wp.pl/PAP