Zamknij

Trolejbus wjechał w tłum ludzi. Są ofiary śmiertelne i kilkunastu rannych

30.09.2019 17:22
Trolejbus wjechał w tłum ludzi. Są ofiary śmiertelne i kilkunastu rannych
fot. Chisinau.fail/Facebook Printscreen

Dramatyczny wypadek miał miejsce w poniedziałek, w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie. Trolejbus najpierw zderzył się z samochodem osobowym, a później wjechał w ludzi, czekających na przystanku. Zginęły dwie osoby, a 15 zostało ciężko rannych - poinformowała mołdawska agencja Moldpres.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trolejbus z pasażerami jechał trasą numer 22 w stolicy Mołdawii. W pewnym momencie zderzył się z porsche, a siła uderzenia wypchała go na przystanek pełen ludzi. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby - jeden pasażer trolejbusu i kobieta, która kierowała porsche.

Zobacz także

Kilkanaście osób - poważnych rannych - trafiło do szpitala

Svetlana Scripnic, rzecznik prasowy policji w Kiszyniowie powiedziała, że badane są okoliczności tragedii. Z pierwszych ustaleń wynika, że wśród pasażerów trolejbusu oraz osób oczekujących na przystanku jest 15 rannych. Kilka osób z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Zobacz także

- Na razie nie wiadomo, kto w tej sytuacji był winny. Zgodnie z przepisami za spowodowanie takiego wypadku grozi do siedmiu lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy - wyjaśniła Scripnic.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP