Zamknij

Nie żyje DJ Avicii. W Omanie znaleziono jego ciało

Redakcja
20.04.2018 20:22
Avicii
fot. East News

Nie żyje popularny DJ Avicii (Tim Bergling). Artysta miał 28 lat. Jego ciało odnaleziono w Muscat w Omanie.

Zmarł jeden z najbardziej znanych światowych DJ'ów. To Avicii uważany jest za jednego z twórców boomu na muzykę elektorniczną. Ciało artysty odnaleziono w Omanie, dwa lata po jego niespodziewanie wczesnym przejściu na emeryturę. Szwedzki artysta odwiedzał tam stolicę - Muskat.

Avicii nie żyje. Była dziewczyna DJ-a opublikowała wzruszający wpis

Oficjalne oświadczenie jest lakoniczne. Diana Baron, agentka muzyka, nie komentowała sprawy. Poinformowała media, że jedyna oficjalna informacja na tę chwilę, to potwierdzenie śmierci artysty. Jak tłumaczy agentka, rodzina Berlinga jest załamana i prosi o szanowanie prywatności.

Wiadomo, że od kilku lat chorował, o czym mówił publicznie. Cierpiał m.in. na zapalenie trzustki, spowodowane nadużywaniem alkoholu. Cztery lata temu przeszedł też operację usunięcia pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego. W 2016 roku z powodów zdrowotnych musiał odwołać koncerty.

Avicii nie żyje. 9 przebojów słynnego DJ-a, o których nigdy nie zapomnimy!

Avicii urodził się 8 września 1989 roku w Szwecji jako Tim Bergling. Był DJ-em i producentem muzycznym. Współpracował z wieloma artystami. Wśród nich znaleźli się: David Guetta, Madonna, Lenny Kravitz, Nicky Romero. Jego największymi przebojami pozostaną: "I Could Be the One", "Wake Me Up", "Hey Brother" and "Addicted to You".

Jeden z jego pierwszych singli – „Bromance”, podbił listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, wreszcie, jako wersja z wokalem, UK Singles Chart w Wielkiej Brytanii i Beatport. Od tego momentu kariera Aviciiego zaczęła się szybko rozwijać, w efekcie czego DJ wydał takie tytuły, jak „Levels”, „My Feelings for You”, czy „Fade into Darkness”.

NAJWIĘKSZE HITY AVICIIEGO:

RadioZET.pl/maal