Zamknij

Polak zabity w Norwegii. Zasztyletowano go podczas imprezy świątecznej

Redakcja
17.12.2018 14:45
Norwegia
fot. Wikimedia.Commons

Tragicznie zakończyła się impreza świąteczna w jednej z firm w stolicy Norwegii. Jeden z pracowników, Łotysz, zasztyletował swojego kolegę z pracy, obywatela Polski. Poszkodowanego nie udało się już uratować. 

O zdarzeniu, do którego doszło 14 grudnia, informuje portal mojanorwegia.pl. Pracownicy jednej z firm zlokalizowanych w Oslo bawili się na imprezie świątecznej w wynajętych specjalnie na tę okazję domkach w okolicy Holmenkollen.

Oslo
fot. Google Maps

W pewnym momencie między ponad 50-letnim Polakiem a 30-letnim Łotyszem doszło do awantury. Doszło do rękoczynów, po czym młodszy z uczestników sprzeczki wyciągnął nóż i dźgnął nim naszego rodaka. 

Na miejsce została wezwana policja oraz karetka pogotowia. Poszkodowanego, pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, nie udało się niestety uratować. Sprawca zaś został zatrzymany i trafił do aresztu. 

Zobacz także

„We wstępnym komunikacie policji podano, że nożownik był już wcześniej karany – w ubiegłym roku za groźby z użyciem noża spędził w więzieniu 3 tygodnie. Ze względu na wciąż prowadzone czynności śledcze na razie nie ujawniono więcej szczegółów” – czytamy w artykule na portalu. 

RadioZET.pl/mojanorwegia.pl/MP