Zamknij

"Miliony pracowników" mogą nie otrzymać wynagrodzenia. Powodem brak trzeciej dawki

20.01.2022 21:41
Szczepienie przeciw COVID-19
fot. AP/Associated Press/East News

Nawet "miliony zaszczepionych pracowników" mogą być zagrożone prawem do wynagrodzenia w przypadku, gdy trafią na kwarantannę z powodu infekcji koronawirusem – informuje niemiecki dziennik "Tagesspiegel". 

Zgodnie z nowymi zasadami pracownicy objęci kwarantanną, którzy byli zaszczepieni raz lub których drugie szczepienie odbyło się ponad trzy miesiące wcześniej, nie będą już uprawnieni do otrzymywania rekompensaty.

Pracownik na kwarantannie bez trzeciej dawki szczepionki nie otrzyma wynagrodzenia

Do tej pory dotyczyło to wyłącznie osób niezaszczepionych, które zostały skierowane do odbycia kwarantanny. "Milionom pracowników grozi utrata zarobków w czasie odbywania kwarantanny" – podkreśla "Tagesspiegel". 

"Brak szczepionki przypominającej COVID-19 prowadziłby wówczas do wykluczenia roszczenia o rekompensatę" – pisze "Bild", który jako pierwszy dotarł do dwustronicowego raportu komisji ekspertów, pracującej na zlecenie Bundestagu.

Obecnie zaleceniem Stałej Komisji ds. Szczepień (STIKO) jest wykonywanie szczepień przypominających (tzw. boostera). "Osoby zainteresowane mogą więc zapobiec utracie wynagrodzeń dzięki trzeciemu, niedawno publicznie zaleconemu przez STIKO szczepieniu" – komentuje "Tagesspiegel".

RadioZET.pl/PAP

C