Zamknij

Tragiczny bilans strzelaniny. Jeden uczeń nie żyje, ranni w stanie krytycznym

Redakcja
08.05.2019 07:41
Tragiczny bilans strzelaniny. Jeden uczeń nie żyje, ranni w stanie krytycznym
fot. Tom Cooper/Getty AFP/East News

Zmarł 18-letni uczeń, który został ranny podczas strzelaniny w szkole średniej w miejscowości Highlands Ranch na południe od Denver w stanie Kolorado – poinformowało we wtorek wieczorem czasu lokalnego biuro szeryfa.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Większość z pozostałych siedmiu rannych uczniów jest w stanie krytycznym.

Dwaj uczniowie wtargnęli do szkoły z pistoletami

O strzelaninie w amerykańskim stanie Kolorado informowaliśmy wczoraj. Władze poinformowały, że we wtorek po południu czasu lokalnego uzbrojeni w pistolety dwaj uczniowie, w tym jeden pełnoletni, wpadli do szkoły i otworzyli ogień, raniąc osiem osób. Obrażenia odnieśli tylko uczniowie. Podczas strzelaniny nie ucierpiał żaden z nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Napastników obezwładniono i aresztowano. Podczas ataku w kompleksie szkolnym przebywało około 1800 uczniów.

Policja nie wyjawia motywów działania sprawców

Policja, którą wspiera FBI, nie chce się na razie wypowiadać na temat motywu działania sprawców strzelaniny, twierdząc, że jest na to jeszcze za wcześnie, gdyż śledztwo dopiero się zaczęło. Wiadomo, że do tej pory obaj nie byli znani policji.

Zobacz także

Biały Dom oświadczył, że prezydent Donald Trump został poinformowany o strzelaninie w szkole w pobliżu Denver i „na bieżąco monitoruje sytuację”.

Zobacz także

– Nasze modlitwy są z ofiarami, członkami rodzin i wszystkimi osobami dotkniętymi dzisiejszą strzelaniną – powiedział rzecznik Białego Domu.

To już kolejna strzelanina z udziałem uczniów

Szkoła, w której doszło do strzelaniny, położona jest zaledwie 10 km od miejscowości Littleton, gdzie 20 lat temu w tamtejszym liceum dwaj uczniowie zastrzelili 12 rówieśników i nauczyciela, po czym odebrali sobie życie.

Zobacz także

Agencje przypominają także, że przed tygodniem w strzelaninie na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Charlotte zginęły dwie osoby, a trzy kolejne odniosły rany. Sprawcą był 22-letni student tej uczelni.

RadioZET/PAP