Zamknij

Zjazd "płaskoziemców" z całego kraju. Chcą "udowodnić oszustwo"

Redakcja
12.05.2019 09:23
Zjazd "płaskoziemców" z całego kraju. Chcą "udowodnić oszustwo"
fot. EAST NEWS

Zwolennicy teorii o tym, że Ziemia jest płaska przybyli do Palermo na Sycylii na obrady. "Płaskoziemcy" w czasie sympozjum będą starali się udowodnić, że Biegun Północny jest w środku Ziemi, a astronauci to tak naprawdę aktorzy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do miasta przyjechali na niedzielny zjazd płaskoziemcy z całych Włoch.

Zobacz także

W kraju tym ruch zwolenników tej teorii jest dość aktywny i cieszy się zainteresowaniem, a o spotkaniu, nie bez ironii, informują największe gazety.

Zaprezentują "teorie naukowe”

Na Sycylii, nazywani po włosku Terrapiattisti, zamierzają zaprezentować swoje teorie naukowe, by udowodnić najczęściej głoszone przez siebie tezy, przede wszystkim tę, że twierdzenie, iż Ziemia jest kulą to „spisek”, a także to, że człowiek nigdy nie wylądował na Księżycu, ani nie był w kosmosie.

Przypomina się, że w lądowanie, którego 50. rocznica będzie obchodzona w lipcu, nie wierzy jeden z podsekretarzy stanu we włoskim MSW z Ruchu Pięciu Gwiazd.

Zobacz także

Organizatorzy liczyli na przybycie założyciela tego współrządzącego krajem ugrupowania komika Beppe Grillo, ale ku ich rozczarowaniu nie przyjechał, choć wcześniej, jak mówią, podzielał ich poglądy. Włoska prasa informując o tym niecodziennym wydarzeniu odnotowuje, że Ruch Pięciu Gwiazd jest popularną formacją wśród organizatorów sympozjum.

"Udowodnimy wielkie oszustwo”

Według kolejnych prezentowanych teorii Słońce jest blisko i jest bardzo małe, amerykańska agencja kosmiczna NASA to "Disneyland", albo „agencja propagandowa”, a siła przyciągania nie istnieje.

Zobacz także

Jeden z inicjatorów zjazdu w Palermo Albino Galuppini powiedział dziennikarzom w przeddzień obrad: „Żyjemy na płaskiej Ziemi i jesteśmy ofiarami wielkiej iluzji, wielkiej kpiny”.

- Udowodnimy wielkie oszustwo, przeprowadzimy eksperymenty- obiecali pomysłodawcy zjazdu.

Jak podał dziennik "La Stampa", władze Palermo odmówiły patronatu nad imprezą oraz udostępnienia lokalu na obrady.

RadioZET/PAP

C