Zamknij

Pijany strzelał z okna do dzieci na placu zabaw. "Były za głośno"

14.07.2020 15:19
Plac zabaw
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pijany mężczyzna strzelał z pistoletu traumatycznego w stronę dzieci na placu zabaw - podała we wtorek policja z Berdiańska na południowym wschodzie Ukrainy. Mężczyzna twierdzi, że chciał wystraszyć dzieci, bo były za głośno. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Biuro prasowe policji obwodu zaporoskiego poinformowało, że w poniedziałek po południu wpłynęło zgłoszenie od lokalnej mieszkanki, która oświadczyła, że według relacji jej syna mieszkaniec jednego z budynków strzela z okien mieszkania do dzieci, przebywających na pobliskim placu zabaw.

Policjanci udali się na miejsce i ustalili, że pod wskazanym adresem mieszka 48-letni mężczyzna. W jego mieszkaniu znaleziono m.in. pistolet maszynowy MP40, pistolet beretta, kilkaset nabojów, cztery granaty.

- Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze policji ustalili, że mężczyźnie, który był w stanie upojenia alkoholowego, nie spodobało się, że dzieci krzyczą na placu zabaw i zdecydował ich nastraszyć: zaczął strzelać w stronę nieletnich z pistoletu traumatycznego - powiedział przedstawiciel berdiańskiej policji Wołodymyr Werchowskyj.

Jak dodał, mężczyzna w przeszłości brał udział w operacji zbrojnej przeciwko prorosyjskim separatystom w Donbasie. Wstępnie ustalono, że broń i amunicję przywiózł ze strefy Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy. Broń i amunicję skierowano do ekspertyzy, mężczyznę zatrzymano, a w sprawie wszczęto śledztwo.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP