Zamknij

Putin gotowy na spotkanie z Zełenskim w Moskwie

22.04.2021 23:53

Władimir Putin powiedział w czwartek, że jest gotów przyjąć prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Moskwie w dowolnym czasie, który mu odpowiada. Zastrzegł, że tematem mogą być tylko relacje dwóch krajów, a nie konflikt w Donbasie.

Władimir Putin
fot. PAP

Władimir Putin powiedział, że jeśli władze Ukrainy chcą rozmawiać o Donbasie, to "powinny spotkać się z władzami republik ŁRL i DRL (struktur powołanych przez prorosyjskich separatystów-PAP)", a dopiero potem "z przedstawicielami krajów trzecich, do których w tym wypadku należy Rosja".

"Jeśli chodzi o rozwój stosunków dwustronnych, to proszę bardzo, przyjmiemy prezydenta Ukrainy w Moskwie w dowolnym dogodnym czasie" - powiedział rosyjski prezydent.

Putin gotów spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim

We wtorek Zełenski zaproponował Putinowi spotkanie w dowolnym miejscu w Donbasie, którego część jest kontrolowana od 2014 roku przez wspieranych przez Rosję separatystów.

W opublikowanym we wtorek posłaniu wideo Zełenski przypomniał, że na spotkaniu doradców politycznych normandzkiej czwórki (Ukraina, Francja, Niemcy, Rosja) w poniedziałek zgłoszono propozycję spotkania na linii rozgraniczenia w Donbasie, żeby wyjaśnić sytuację.

Rosja utrzymuje, że trwający od 2014 roku konflikt w Donbasie jest konfliktem wewnątrz-ukraińskim i zaprzecza, by udzielała wsparcia separatystom.

RadioZET.pl/ PAP