Zamknij

Zgwałcona 14-latka zmarła w trakcie porodu. Odmówiono jej aborcji

Redakcja
24.03.2018 19:39
Aborcja
fot. Shutterstock.com

W Paragwaju jedynym wyjątkiem pozwalającym na wykonanie zabiegu aborcji jest zagrożenie życia matki. 14-latka, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu nie uzyskała pozwolenia na usunięcie dziecka. Dziewczynka zmarła. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował „The Guardian”, dziecko przyszło na świat za pomocą cesarskiego cięcia. Jest w stanie stabilnym, oddycha jednak za pomocą respiratora.

Zakaz aborcji. 14-latka zmarła podczas porodu

Dziewczynka była hospitalizowana przez 20 dni z powodu komplikacji ciąży. Lekarze próbowali przeprowadzić poród drogą naturalną, dopóki 14-latka nie zaczęła mieć problemów z oddychaniem. Po chwili doszło do zatoru i zatrzymania akcji serca. 14-latka zmarła. 

- Próbowali zaawansowanej resuscytacji na intensywnej terapii, ale nie mogliśmy jej uratować. Jej ciało nie było gotowe na ciążę - powiedział lokalnym mediom Hernán Martínez, dyrektor Szpitala Narodowego w Itauguá.

37-letni mężczyzna, który zgwałcił i zapłodnił dziewczynę został aresztowany w czwartek - przekazał González Borgne, szef rządowej agencji ds. dzieci i młodzieży.

Zobacz także

,,The Guardian'' przypomina zdarzenie z 2015 roku, kiedy władze Paragwaju uniemożliwiły 10-latce dokonanie aborcji po tym, jak została zgwałcona przez ojczyma. Jak twierdzą władze Paragwaju, dziewczynka urodziła dziecko i poród przeżyła.

W 2015 roku 889 dziewczynek między 10 a 14 rokiem życia zaszło w ciążę i urodziło dzieci - podało paragwajskie ministerstwo zdrowia.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/Guardian/DG