,

Afera KNF. Chrzanowski oskarża Glapińskiego

Redakcja
24.01.2019 07:35

Marek Chrzanowski miał zeznać, że to szef NBP Adam Glapiński zainicjował jego spotkanie z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim – ustaliła nieoficjalnie „Gazeta Wyborcza”.

glapiński
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Adam Glapiński, prezes NBP, miał poprosić Marka Chrzanowskiego o to, by zorganizował spotkanie z Leszkiem Czarneckim. Tak ma wynikać z zeznań byłego szefa KNF w Prokuraturze Krajowej w Katowicach, do których nieoficjalnie dotarła „Gazeta Wyborcza”.

Zobacz także

To właśnie podczas tego spotkania miała paść propozycja korupcyjna: przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł.

Jak czytamy w „Wyborczej” ani prokuratura, ani NBP nie chcą wypowiadać się ws. dotychczasowych przesłuchań. Nieoficjalnym ustaleniom dziennika nie zaprzeczyła jednak rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik.

– Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego, wykonywane i planowane czynności procesowe, w tym weryfikowanie wyjaśnień zeznań świadków i podejrzanego, prokuratura nie udziela bliższych informacji na temat prowadzonego śledztwa – powiedziała.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/MK

Logo radiozet Dzieje się