Obserwuj w Google News

Miller o spotkaniach z Kwaśniewskim: "Wpadał do mnie na wódeczkę"

1 min. czytania
23.04.2021 09:35
Zareaguj Reakcja

Były premier Leszek Miller przyznał w Radiu ZET, że jeszcze przed prezydenturą Aleksandra Kwaśniewskiego obaj panowie regularnie odwiedzali się w swoich mieszkaniach. "Wpadał do mnie na wódeczkę" – wspominał Leszek Miller.

Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller w 2018 roku

Leszek Miller przypomniał w piątkowym Gościu Radia ZET historię dawnej relacji z rodziną prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Gdy w świecie polityki mówi się o ich wieloletniej szorstkiej przyjaźni, obaj panowie znali się dobrze już w czasach Polski Ludowej.

"Poznaliśmy się bardzo dawno temu, jeszcze w okresie Polski Ludowej. Co więcej, mieszkaliśmy w jednej klatce schodowej, my na pierwszym piętrze, Kwaśniewscy na drugim. Bywaliśmy u siebie wiele razy" – wspominał w Radiu ZET Leszek Miller.

Leszek Miller o dawnych spotkaniach z Kwaśniewskim. "Wpadaliśmy do siebie na wódeczkę"

Były premier mówił o koleżeńskich relacjach, które zmieniły się, gdy małżeństwo Kwaśniewskich przeprowadziło się do Pałacu Prezydenckiego. "Wpadał do mnie na wódeczkę, wpadałem do niego na wódeczkę. To były domowe kontakty, potem się rozluźniły" – wspominał Leszek Miller.

Redakcja poleca

Leszek Miller wspominał, jak na jego oczach rosła córka prezydenta Ola, a przyszła para prezydencka miała w domu jeszcze czworonoga - psa Sabę. W tym samym programie przyznał, że obchodzi w tym roku 52 rocznicę ślubu. - Dla mnie i dla żony to wzruszająca okazja. Trzeba spotkać tę kobietę, która jest za wszech miar wyjątkowa – powiedział b. premier 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Gość Radia ZET