Obserwuj w Google News

Jest LIST GOŃCZY za Markiem Falentą

Redakcja
1 min. czytania
01.03.2019 12:38
Zareaguj Reakcja

Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek stołecznej policji wydał list gończy za Markiem Falentą. Biznesmen został prawomocnie skazany w tzw. aferze podsłuchowej, ale nie stawił się do odbycia kary 2,5 roku więzienia.

Jest LIST GOŃCZY za Markiem Falentą
fot. M.GRZELAK/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Falentę w 2016 roku. Wyrok uprawomocnił się w grudniu 2017 r. Od tamtej pory obrońcy biznesmena próbowali odroczyć wykonanie kary ze względu na zły stan zdrowia swojego klienta.

Ich wniosek w pierwszej instancji odrzucił Sąd Okręgowy w Warszawie w październiku ubiegłego roku. W styczniu br. tę decyzję podtrzymał Sąd Apelacyjny. Rozstrzygnięcie jest prawomocne i oznacza, że Marek Falenta musi bezwzględnie odbyć karę pozbawienia wolności.

Biznesmen nie stawił się jednak w zakładzie karnym.

RadioZET: Marek F., skazany za aferę podsłuchową, może być w szpitalu psychiatrycznym

W piątek sąd wystawił za skazanym list gończy.

Kim jest Marek Falenta?

Marek Falenta to biznesmen, który miał zlecić nagrania rozmów polityków w warszawskiej restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Oprócz niego w tzw. aferze podsłuchowej (zwanej też aferą taśmową) wyroki usłyszeli dwaj kelnerzy i współpracownik Falenty.  

Spotkania polityków, funkcjonariuszy publicznych i biznesmenów były nagrywane od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. Taśmy ujawnił tygodnik „Wprost”. Zaprezentowane wówczas zapisy rozmów wywołały kryzys w rządzie Donalda Tuska.  

RadioZET.pl/PAP/MAG/JŚ