Obserwuj w Google News

Dwie ofiary pożaru w Pruszkowie. Miasto: Przyczyną był niedopałek papierosa

1 min. czytania
01.01.2021 12:54
Zareaguj Reakcja

Nie żyją dwie osoby, które zginęły wskutek pożaru kamienicy w Pruszkowie – podała tamtejsza Straż Pożarna. Strażacy wyciągnęli z palącego się pomieszczenia jedną osobę, jednak jej życia nie udało się uratować.

Pruszków, pożar kamienicy
fot. screen Miasto Pruszków Facebook

Tragiczny w skutkach  pożar kamienicy w Pruszkowie. Jak podał TVN Warszawa, lokalna jednostka straży pożarnej otrzymała zgłoszenie ok. godz. 8. Na miejsce zdarzenia, w budynku przy ul. Kościuszki, przybyły cztery zastępy.

Pożar kamienicy w Pruszkowie. Tragiczna śmierć dwóch osób

Zgłoszenie do pruszkowskiej straży pożarnej wpłynęło w noworoczny poranek o godz. 8.20. Przybyli na miejsce strażacy weszli do płonących pomieszczeń, udało się wyciągnąć jedną osobę. Niestety, medycy stwierdzili niedługo później zgon. Po dogaszeniu znaleziono w budynku ciało drugiej ofiary. 

Jedna ofiara noworocznego pożaru w Katowicach. PSP: W Sylwestra zginęły 2 osoby

- Działanie prowadzi teraz policja i prokuratura, działania straży właśnie się kończą - przekazał dyżurny KP PSP w Pruszkowie.

Przed południem Miasto Pruszków przekazało w sieci, że przyczyną zarzewia ognia mógł być niedopałek papierosa. - Bezpośrednią przyczyną pożaru był niezgaszony papieros. Szybka i sprawna akcja straży pożarnej sprawiła, że pożar nie rozprzestrzenił się i nikt więcej nie ucierpiał - podał profil miasta na Facebooku.

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa