47%
23.6%
10.8%
10.5%
8.1%
Konrad  Fijołek
Konrad Fijołek
Ewa Leniart
Ewa Leniart
Grzegorz Braun
Grzegorz Braun
Marcin Warchoł
Marcin Warchoł
Niezdecydowani
Konrad  Fijołek
Konrad Fijołek
47%
Ewa Leniart
Ewa Leniart
23.6%
Grzegorz Braun
Grzegorz Braun
10.8%
Marcin Warchoł
Marcin Warchoł
10.5%
Niezdecydowani
8.1%

Wybory w Rzeszowie już 13 czerwca. Kto jest faworytem do prezydenckiego fotela? Rywali zdecydowanie deklasuje kandydat zjednoczonej opozycji Konrad Fijołek - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Na drugim miejscu plasuje się popierana przez PiS Ewa Leniart. Ciekawostką jest, że kandydat Konfederacji Grzegorz Braun wyprzedza Marcina Warchoła, którego popiera Solidarna Polska.

Wybory w Rzeszowie zbliżają się wielkimi krokami. Politycy robią wszystko, by zachęcić do siebie niezdecydowanych mieszkańców. Czy rzeszowianie ruszą tłumnie do urn? Kto ma największe szanse na wygraną w wyścigu o fotel prezydenta stolicy Podkarpacia?

Sondaż IBRiS dla Radia ZET przed wyborami w Rzeszowie

"Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory na Prezydenta Rzeszowa, to czy wziąłby Pan/i w nich udział?" - na to pytanie "Zdecydowanie tak" odpowiedziało 50,1 proc. mieszkańców - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Radia ZET. 26 proc. ankietowanych nie zamierza głosować i zaznaczyła opcję "Zdecydowanie nie". "Raczej nie" - taką odpowiedź wybrało 13,4 proc. respondentów. "Raczej tak" odpowiedziało 9,8 proc. rzeszowian. Z kolei 0,8 proc. z nich nie wie, czy ruszy do urn wyborczych.

Jak rozkładają się głosy na poszczególnych kandydatów? Według sondażu IBRIS dla Radia ZET zdecydowanym faworytem wyścigu o fotel prezydencki w Rzeszowie jest popierany przez Koalicję Obywatelską, Szymona Hołownię, Lewicę i PSL Konrad Fijołek. Na niego, gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę, głosy oddałoby 47 proc. ankietowanych.

23,6 proc. respondentów wybrałoby popieraną przez PiS Ewę Leniart. Co ciekawe, na trzecim miejscu uplasował się kandydat Konfederacji w wyborach w Rzeszowie Grzegorz Braun. Krzyżyk koło tego kandydata postawiłoby 10,8 proc. mieszkańców. Z kolei na popieranego przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, Solidarną Polskę i Porozumienie Marcina Warchoła zagłosowałoby 10,5 proc. osób. 8,1 proc. rzeszowian nie wie, kogo poparłoby w nadchodzących wyborach.

Sondaż zrealizowano 2 czerwca br. w Rzeszowie metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). 

Debata przed wyborami w Rzeszowie w Radiu ZET. Zaprasza Andrzej Stankiewicz

W niedzielę, 6 czerwca w specjalnym wydaniu programu "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" odbędzie się debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Na urząd prezydenta tego miasta kandydują: wspierana przez PiS wojewoda podkarpacka Ewa Leniart; proponowany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050 wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się 13 czerwca. Przypomnijmy, muszą się one odbyć się w związku z rezygnacją Tadeusza Ferenca, który piastował urząd od 2002 r. Samorządowiec złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Radio ZET/IBRIS