Obserwuj w Google News

Bocian z grilla. Pracownicy nadleśnictwa znaleźli go, gdy był już cały w marynacie

1 min. czytania
02.05.2023 17:59
Zareaguj Reakcja

Do nietypowej interwencji doszło w powiecie piotrkowskim. Pracownicy Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt uratowali bociana, który wpadł do marynaty przygotowanej na grilla. Gdy odzyska możliwość lotu, zostanie wypuszczony na wolność.

Akcja ratowania bociana
fot. Facebook/Screen

Majówka to w Polsce czas, w którym wiele osób spotyka się w ogródkach czy na działkach, by rozpalić grilla i w miłej atmosferze zjeść ulubione smakołyki. Jedna z takich imprez zakończyła się jednak niefortunnym zdarzeniem. Pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt piotrkowskiego nadleśnictwa uratowali bociana, który wpadł do marynaty. 

Bocian na grillu. Nadleśnictwo pokazało nagranie

- Bocian biały cały pokryty był olejem jadalnym z przyprawami. Nie wiadomo, jak doszło do tego zdarzenia. Przypuszczamy, że wpadł do dużego, pozostawionego bez zabezpieczenia naczynia z marynatą - powiedzieli w rozmowie z portalem ebe24.net pracownicy Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt. 

W mediach społecznościowych pokazali też krótkie nagranie, na którym widać jak bocian został wykąpany i odtłuszczony. - Ptak potrzebuje jeszcze kilku dni na uporządkowanie upierzenia. Kiedy tylko odzyska możliwość lotu, zostanie wypuszczony na wolność - dodali pracownicy ośrodka.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/ebe24.net