Obserwuj w Google News

Braki paliwa na Orlenie. "Przyjechała wojskowa cysterna i dystrybutory naprawione"

2 min. czytania
09.10.2023 09:40
Zareaguj Reakcja

Zdjęcia wojskowych cystern uzupełniających zapasy paliwa na stacjach Orlen obiegły media społecznościowe. Internauci zastanawiają się, czy koncern korzysta z wojskowych rezerw, by zamaskować braki paliwa. Orlen opublikował oświadczenie, w którym stanowczo zaprzecza tym domysłom. 

Wojskowe cysterny na Orlenie
fot. Twitter/Grzegorz Furgo

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia, na których widać wojskowe cysterny zasilające zapasy paliwa na stacjach Orlen. W obliczu ostatnich wydarzeń, jak chociażby informacji o awarii dystrybutorów, która miała tuszować braki paliw, wywołało to niepokój wśród internautów. 

Wojskowe cysterny na stacjach Orlen. Internauci mają podejrzenia

W komentarzach nie brakuje głosów osób, które zastanawiają się, czy Orlen korzysta z wojskowych zapasów paliwa, by zamaskować jego braki na stacjach. 

Redakcja poleca

"Stacja Orlen 1412 w Kielcach. Była awaria dystrybutorów, przyjechała wojskowa cysterna i dystrybutory naprawione" - pisał na Twitterze "Szalony Reporter". 

"W Kole. Cysterna wojskowa przywiozła olej napędowy. Benzyny brak" - pisała inna z internautek, która opublikowała w sieci zdjęcie wojskowej cysterny na Orlenie.

Głos w sprawie zabrał też Roman Giertych, który skierował "uprzejme pytania do Orlenu i MON". "Na jakiej zasadzie używane są wojskowe cysterny przez Orlen? Czy jest jakaś umowa w tej sprawie i czy był przetarg? Czy nie obawiacie się państwo postępowania o niedozwoloną pomoc publiczną udzielaną przez wojsko Orlenowi?" - dopytywał.

Zdjęcie wojskowych cystern opublikował w mediach społecznościowych także były poseł Grzegorz Furgo. "Naprawiają zepsute dystrybutory" - napisał, odnosząc się do rzekomych "awarii" na Orlenie.

Orlen zaprzecza doniesieniom

Biuro prasowe Orlenu opublikowało oświadczenie, w którym stanowczo zaprzecza podejrzeniom internautów. "Jednoznacznie dementujemy pojawiające się w internecie sugestie o wykorzystywaniu przez Orlen wojskowych rezerw paliwowych. To fake news" - czytamy.

"Natomiast potwierdzamy, że tak, jak wielokrotnie w przeszłości (np. podczas wzmożonego ruchu w okresie letnim), wojskowe cysterny wspierają naszą logistykę w szybszych dostawach paliw produkowanych i importowanych przez Orlen" - wyjaśnia biuro prasowe koncernu. 

Nie przegap