Obserwuj w Google News

Komendant Główny Policji ranny w eksplozji. Posłowie żądają wyjaśnień

1 min. czytania
15.12.2022 11:21
Zareaguj Reakcja

Kulisy tajemniczej eksplozji w budynku Komendy Głównej Policji. Jak ustalili dziennikarze śledczy Radia ZET i RadioZET.pl Mariusz Gierszewski i Radosław Gruca, może chodzić o przypadkowe wystrzelenie granatnika. Na krótko do szpitala trafił Komendant Główny Jarosław Szymczyk.

policja
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News (zdj. ilustracyjne)

Policja oficjalnie informuje od wczoraj jedynie, że doszło do uszkodzenia stropu pomieszczenia ochrony budynku.

Nasi informatorzy twierdzą, że wczoraj w godzinach porannych w pomieszczeniach socjalnych Komendanta Głównego wystrzelił granatnik, prawdopodobnie z głowicą ćwiczebną. Przebiła się ona przez strop. W wyniku tego poraniony został pracownik ochrony, który pełnił służbę w pomieszczeniach położonych tuż pod gabinetami komendanta. Sam generał Jarosław Szymczyk wylądował na kilka godzin na obserwacji w szpitalu. Wyszedł z niego wczoraj wieczorem.

Rzecznik policji nie odpowiada na pytania, jak doszło do tego zdarzenia i jaki jest stan zdrowia Komendanta Głównego. Zasłania się tym, że do uszkodzenia stropu doszło w pomieszczeniu niejawnym, dlatego nie może udzielać żadnych informacji.

Redakcja poleca

O wyjaśnienie zdarzenia w Komendzie Głównej Policji zaapelował w Sejmie do szefa MSWiA poseł Andrzej Rozenek, a posłanka Magdalena Sroka złożyła interpelację w tej sprawie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl