Przygniotła go płyta nagrobna. Wyszło na jaw, co zrobił wcześniej

06.02.2023 17:31

Policjanci z Pabianic (woj. łódzkie) zatrzymali sprawcę znieważenia miejsca pochówku. Mężczyzna sam zadzwonił na służby, bo gdy kopał pomnik matki swojej byłej partnerki, płyta nagrobna przygniotła mu nogę. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia za wcześniejsze zniszczenie tego samego grobu.

Zdewastował grób teściowej
fot. Piotr Kamionka/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

W piątek 3 lutego, tuż po godz. 19, dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał niecodzienne zgłoszenie. Po pomoc zadzwonił mężczyzna, przygnieciony przez płytę nagrobną na cmentarzu w Pabianicach (woj. łódzkie). Na miejsce dotarli policjanci z miejscowej jednostki.

Pabianice. Zniszczył grób teściowej, płyta przygniotła mu nogę

Początkowo mężczyzna twierdził, że poszedł odwiedzić grób teściowej i gdy przechodził między grobami, poślizgnął się, a wtedy płyta przygniotła mu nogę. Okazało się, że ta historia została zmyślona, a pabianiczanin jest dobrze znany stróżom prawa.

"Już po raz drugi 37-latek uszkodził bowiem nagrobek matki swojej byłej partnerki, kopiąc i niszcząc płytę" - czytamy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Tym razem płyta nagrobna spadła na nogę 37-latka i wandal utknął na cmentarzu.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut znieważenia miejsca pochówku, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że jest poszukiwany. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a o jego losie zdecyduje sąd.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/KPP Pabianice