Obserwuj w Google News

Tutaj może ukrywać się Sebastian Majtczak. Jest komentarz policji

2 min. czytania
04.10.2023 07:32
Zareaguj Reakcja

Gdzie jest Sebastian Majtczak, który jest poszukiwany listem gończym za spowodowanie tragicznego wypadku na A1? Tropy mogą prowadzić na Dominikanę, z którą Polska nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej - poinformował "Fakt".

Sebastian Majtczak
fot. NewsLubuski/East News (ilustracyjne), Policja

Wypadek na A1 z 16 września poruszył całą Polskę. Trzyosobowa rodzina spłonęła w osobowej kii, która wypadła z jezdni i uderzyła w barierki na wysokości miejscowości Sierosław (woj. łódzkie). Okazuje się, że wypadek spowodowało bmw prowadzone przez 32-letniego Sebastiana Majtczaka, o czym początkowo nie informowała policja.

Od 29 września mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Urodzony w niemieckim Bonn Majtczak może być już jednak poza Europą, o czym poinformował dziennik "Fakt".

Redakcja poleca

Sebastian Majtczak poszukiwany. Gdzie ukrywa się kierowca bmw?

Kierowca bmw miał logować się po w wypadku na swoim telefonie w Niemczech, a w Berlinie kupić tzw. martwą spółkę, co wcześniej podawała Wirtualna Polska. Chodzi o firmę, która jest zarejestrowana, ale nikt z niej nie korzysta. 

"Majtczak miał zgłosić się do nich (właścicieli spółki - red.) z ogłoszenia i strony szybko dogadały szczegóły transakcji. Łodzianin na początku września kupił niemiecką spółkę za trzy tysiące euro i od razu zmienił jej nazwę, na tożsamą z biznesem, który prowadził w Polsce — czyli handlem oraz produkcją kawy" - napisał "Fakt".

Profil działalności spółki z Berlina zmieniono 20 września, czyli cztery dni po wypadku na A1. Wówczas policja informowała, że w tragedii brała udział tylko osobowa kia. Dopiero filmy i relacje świadków publikowane w sieci sprawiły, że śledczy zmienili relacje z wypadku.

"Fakt" poinformował, że internauci spekulują o miejscu pobytu poszukiwanego Sebastiana Majtczaka. Niektórzy piszą o Dominikanie, z którą Polska nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej. Biuro prasowe miejscowej policji przekazało gazecie, że funkcjonariusze "podejmą czynności poszukiwacze 32-letniego łodzianina po tym, jak informacja o nim zostanie im przekazana przez zlokalizowane w Santo Domingo, stolicy kraju, biuro Interpolu".

Dziennik dodał: "Obecnie miejscowe służby nie podejmują żadnych czynności zmierzających do ustalenia, czy poszukiwany Polak znajduje się na wyspie". Policja na Dominikanie czeka na sygnał od biura Interpolu w Warszawie, że w tym karaibskim kraju mógł się ukryć 32-latek.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o miejscu pobytu poszukiwanego Sebastiana Majtczaka, powinny kontaktować się z VI Komisariatem Policji KMP w Łodzi (ul. Wysoka 45) lub najbliższą jednostką policji.

Można również kontaktować się, dzwoniąc pod numery telefonów: +48 47 841 13 00 oraz +48 47 841 13 01 (całodobowo); tel. +48 47 841 69 43 (czynny w godz. 8-16), a także pod numer alarmowy 112. Policjanci gwarantują anonimowość.

Nie przegap