Obserwuj w Google News

Kolejne ciała odnaleziono w Borodziance. "Zabici są w piwnicach"

PAP
1 min. czytania
09.04.2022 19:14
Zareaguj Reakcja

W Borodziance w obwodzie kijowskim w ciągu jednego dnia znaleziono kolejnych 10 ciał ofiar rosyjskiej inwazji - poinformował przedstawiciel służb ratunkowych Bohdan Danyliuk, cytowany w sobotę przez ukraińską redakcję BBC.

Masakra w Borodziance
fot. Metin Aktas / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM/East News

Od 45 dni Rosja kontynuuje pełnoskalową inwazję na Ukrainę. Pod koniec marca wojska Putina wycofały się z pozycji w północnej części kraju, odsłaniając skalę zbrodni na ludności cywilnej. Ciała ośmiu osób znaleziono pod gruzami najbardziej zniszczonych bloków ośmiopiętrowych w Borodziance, a kolejne dwa ciała pod gruzami budynków czteropiętrowych.

Według przedstawiciela służb ratunkowych Bohdana Danyliuka najbardziej ucierpiało centrum miasta, które było ostrzeliwane przez Rosjan rakietami z samolotów. Przedstawiciel służb zaznaczył, że jest też dużo zniszczeń w części miasta, w której mieszczą się domy jednorodzinne. - Ale na razie rozbieramy bloki, bo tam w piwnicach są ciała zabitych ludzi - dodał.

Redakcja poleca

Masakra w Borodziance. Odnaleziono kolejne ciała cywilów

BBC podkreśla, że ratownicy i wolontariusze przeszukują gruzy budynków w Borodziance już czwarty dzień. Jest nadzieja, że pod gruzami są jeszcze żywi ludzie, ale jest to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę charakter zniszczeń - uważa Danyliuk.

Borodzianka, położona na północny zachód od Kijowa, została niedawno przejęta przez siły ukraińskie po wycofaniu się z niej wojsk rosyjskich. Jest jednym z najbardziej zniszczonych w wyniku rosyjskiej inwazji miast obwodu kijowskiego. Władze Ukrainy informowały wcześniej, że pod gruzami zbombardowanych bloków mieszkalnych mogą znajdować się ciała setek ludzi. 

RadioZET.pl/PAP

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE