Obserwuj w Google News

Nie żyje generał Swiridow. Obok leżało ciało jego żony

1 min. czytania
17.11.2023 10:48
Zareaguj Reakcja

Nie żyje rosyjski generał Władimir Swiridow. Ciała byłego dowódcy rosyjskich sił powietrznych oraz jego żony zostały znalezione w ich domu. Nie ustalono jeszcze przyczyn śmierci - podaje ISW.

generał Władimir Swiridow
fot. Telegram/Baza

W środę 15 listopada w Kraju Stawropolskim na południu Rosji znaleziono zwłoki byłego dowódcy rosyjskich sił powietrznych generała Władimira Swiridowa - poinformowały rosyjskie media. Nie wiadomo, co było przyczyną jego zgonu - powiadomił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną.

Ciała 68-letniego Swiridowa i jego żony znaleziono w łóżku w domu generała. Według rosyjskich mediów zgon nastąpił tydzień wcześniej. Nie ustalono jeszcze przyczyny śmierci emerytowanego dowódcy i kobiety.

Redakcja poleca

Nie żyje rosyjski generał Władimir Swiridow. Przyczyna śmierci nie jest znana

Wstępnie wykluczono zatrucie tlenkiem węgla, a także wersję, że zgon nastąpił na skutek przemocy - zaznaczył ISW. Swiridow urodził się w mieście Mineralne Wody. Pod koniec lat 80. zeszłego wieku ukończył wojskową szkołę lotniczą w Stawropolu, był dowódcą 6. armii sił powietrznych w latach 2005-2009.

Źródło: Radio ZET/PAP/ISW/Telegram

Nie przegap