Obserwuj w Google News

Szympansica myślała, że jej dziecko nie żyje. Tak zareagowała, gdy odkryła prawdę

1 min. czytania
24.11.2022 20:12
Zareaguj Reakcja

Niezwykła sytuacja została uwieczniona przez kamery pracowników zoo w amerykańskim stanie Kansas. Szympansica była przekonana, że jej młode zmarło podczas porodu. Gdy jednak zobaczyła, że jej dziecko żyje, natychmiast wzięła je na ręce i zaczęła przytulać. Nagranie podbija media społecznościowe na całym świecie.

szympansica
fot. Zoo Sedgwick

Ta poruszająca historia wydarzyła się w zoo w mieście Wichita w Kansas. Szympansica Mahale urodziła młode, ale podczas porodu doszło do komplikacji. Konieczne było cesarskie cięcie.

Mahale była przekonana, że jej dziecko nie przeżyło porodu. Gdy jednak weszła na wybieg i zobaczyła, że owinięte w koc maleństwo rusza się, zareagowała niczym człowiek.

Redakcja poleca

Szympansica odkryła, że jej dziecko żyje. Wideo hitem sieci

Uradowana szympansica natychmiast wzięła swoje dziecko na ręce i zaczęła je przytulać. Nagranie wideo opublikowane zostało w mediach społecznościowych i szybko stało się hitem.

- To jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałam. Szympansica początkowo widzi, że jej dziecko jest nieruchome. Gdy nagle się porusza, widać ulgę i miłość matki. To po prostu niesamowite - powiedziała stacji FOX TV dyrektorka ds. komunikacji zoo, Jennica King.

"Myślała, że go straciła, ale kiedy zobaczyła podnoszącą się rączkę, nie wahała się ani sekundy! To jest miłość, prawdziwa miłość matki!" - napisała z kolei jedna z internautek.

RadioZET.pl/ Twitter/ FOX TV