Czy to Ewa Tylman? Podczas sekcji zwłok nie udało się ustalić tożsamości

W poniedziałek wieczorem w Warcie znaleziono zwłoki – informuje poznańska policja i nie wyklucza, że może być to poszukiwana od listopada Ewa Tylman. Radio ZET ustaliło, że przy zwłokach znaleziono kartę kredytową zaginionej kobiety. Ciało wypłynęło w podpoznańskim Czerwonaku przy pompach tłoczących wodę do pobliskiej sortowni żwiru.

AKTUALIZACJA:

godz. 12.50

- Dopiero badania DNA i badania antropologiczne jednoznacznie potwierdzą, czy znalezione w Warcie ciało to Ewa Tylman - mówi Radiu ZET szef Zakładu Medycyny Sądowej profesor Czesław Żaba. Zakończona godzinę temu sekcja zwłok nie pozwoliła na ustalenie tożsamości zmarłej kobiety. Jak zapowiada profesor, kolejne badania potrwają kilka tygodni.

godz. 12.40

Na godzinę 17.30 konferencję prasową zapowiedział pracujący bez licencji detektywa Krzysztof Rutkowski.

godz. 11.00

- Już samo znalezienie ciała jest przełomem w śledztwie, bo wyklucza, że Ewa Tylman uciekła zagranicę lub została porwana - tłumaczy Radiu ZET Mariusz Paplaczyk, adwokat rodziny Tylmanów.

godz. 9.10

godz. 7.45

Ciało na brzegu Warty zauważyli w miejscowości Czerwonak świadkowie, którzy wezwali na miejsce policję. – Zwłoki są w stanie znaczącego rozkładu  i na chwilę obecną nie da się określić nawet płci – powiedział Radiu ZET Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji.

We wtorek przeprowadzone zostaną dokładne oględziny, które mogą wyjaśnić wątpliwości. Jednocześnie Borowiak nie wyklucza, że ciało należy do Ewy Tylman. „Ubiór i przedmioty osobiste wskazują ze może to być Ewa T.” – napisał na rzecznik poznańskiej policji na Twitterze.

CZYTAJ TEŻ: Nocny eksperyment ws. Ewy Tylman

Kobieta w niewyjaśnionych dotychczas okolicznościach zaginęła w listopadzie zeszłego roku. Po imprezie w Poznaniu wracała do domu. Towarzyszył jej znajomy, Adam Z. 26-latka ostatni raz była widziana w pobliżu mostu Rocha. Dalej ślad się urywa.

Według prokuratury Ewa Tylman nie żyje, a za zabójstwo odpowiada Adam Z. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Obecnie przebywa w areszcie.

Radio ZET/ID/MW

Więcej: