Samochód z flagą organizacji terrorystycznej w Warszawie [FOTO]

Samochód z flagą Emiratu Kaukaskiego sfotografowany w centrum Warszawy! Emirat Kaukaski jest uważany przez USA i Rosję za organizację terrorystyczną. 

Zdjęcie ujawnił w internecie ekspert od spraw terroryzmu Wojciech Szewko. Twierdzi, że zdjęcie zrobiono we wtorek o godzinie 23. 

Szewko jest zaniepokojony. Nie wie, jak to się stało, że auto w ogóle wjechalo do Polski. 

Co widać na zdjęciu?

Czarny samochód z przyciemnionymi szybami stoi na parkingu przed Dworcem Centralnym. Na jego tylnej szybie widać flagę z szahadą, muzułmańskim wyznaniem wiary. Jest też charakterystyczne pismo arabskie, a na dole szabla. Ten znak występuje też na fladze talibów czy Somalilandu - islamskiej republice we wschodniej Afryce, nieuznawanej przez społeczność międzynarodową. Na zdjęciu widać austriackie numery rejestracyjne, więc uzasadnione jest pytanie, jak przy tak zaostrzonych kontrolach mógł przekroczyć granicę. 

Stołeczna policja zapewnia, że dwukrotnie kontrolowała pasażerów samochodu. Sprawdzano ich bagaże, telefony, a także czy ich nazwiska nie figurują w bazie osób poszukiwanych. Właściciel samochodu po rozmowie z policjantami usunął naklejkę z szyby samochodu.

Radio ZET/Mariusz Gierszewski/ŁS

Więcej: