Wałęsa szokuje memem o L. Kaczyńskim. „Podobał mi się”

Kontrowersyjna grafika o Lechu Kaczyńskim pojawiła się w piątek na profilu Lecha Wałęsy na Facebooku. Na memie Kaczyński był określony jako „smoleński morderca 95 niewinnych osób”. W rozmowie z Radiem ZET Wałęsa tłumaczy, że „mem nie jest zabawny, ale niestety taka jest prawda”.

Grafika zniknęła już z profilu Wałęsy. Umieszczono na niej zdjęcia Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Lecha Kaczyńskiego. Dwaj pierwsi zostali podpisani jako „Prezydent RP”, zaś Kaczyński - „smoleński morderca 95 niewinnych osób”.

Internauci skrytykowali Wałęsę za umieszczenie grafiki. – To nie jest mój mem, ja go tylko zamieściłem. Podobał mi się – tłumaczy w rozmowie z Radiem ZET były prezydent. – Wcale nie jest zabawny, ale pokazuje prawdę o katastrofie smoleńskiej. To prezydent odpowiada za wszystko i nie powinien podjąć takiej decyzji. Nawet na start nie powinien pozwolić i w żadnym wypadku na lądowanie – zaznaczył Wałęsa.

– Nie mówi się źle o nieżyjących, ale do tego doprowadził Jarosław Kaczyński – powiedział i dodał, że „wraca do Starego Testamentu” i zasady „oko za oko, ząb za ząb”.

Podkreślił również, że kontrowersyjną grafikę usunął jego „zespół”.

Radio ZET/KP/MW

Więcej: