Zamknij

Limit 3 ton węgla to już przeszłość. W PGG kupimy jeszcze mniej

04.10.2022 10:01

Węgiel stał się towarem deficytowym. Popyt rośnie, a surowca zaczyna brakować m.in. w sklepie internetowym PGG. Spółka od miesięcy zaostrza limity na zakup tego towaru.

Nowe limity na węgiel
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Węgiel można nabyć m.in. w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej. E-sklep początkowo wprowadził limit na surowiec: jeden klient mógł nabyć maksymalnie 5 ton. W sierpniu, kiedy skala sprzedaży skoczyła, limit wynosił już 3 tony na odbiorcę. Obecnie jednorazowo można nabyć jedynie 2 tony węgla – podało PGG.

Limity na węgiel. Tylko 2 tony na osobę

Informujemy, że od dnia 03.10.2022 łączny limit zakupów w sklepie PGG (liczony od 11.03.2022 roku) wynosi 5 ton. W ramach tego limitu można dokonać zakupu maksymalnie 2 ton węgla opałowego (sesje, które odbywają się we wtorki i czwartki), pozostały limit można wykorzystać, dokonując zakupu miałów w sesjach, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki” – czytamy w komunikacie PGG.

Sklep Polskiej Grupy Górniczej od początku roku sprzedał 1,1 mln ton węgla. Z samego e-sklepu skorzystało 300 tys. odbiorców. Jak przyznał prezes PGG Tomasz Rogala, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na surowiec zakupy nie należą do najłatwiejszych. Zdarza się, że węgla brakuje, a odbiorcy muszą czekać na kolejne dostawy.

- Apelujemy o spokój i niepoddawanie się emocjom (...). Węgiel jest cały czas produkowany; na rynku pojawia się też węgiel importowany – mówił prezes.

 

Jednocześnie prezes PGG Tomasz Rogala zapewnił, że w przyszłym roku kopalnie Polskiej Grupy Górniczej wyprodukują ok. 23,5 mln ton węgla, milion ton więcej niż zakładano w podpisanej niespełna półtora roku temu umowie społecznej dla górnictwa. Rogala dodał na antenie Radia Katowice, że koszt zwiększenia wydobycia to około 300 mln zł.

loader

RadioZET.pl/PAP