Zamknij

Przerażający eksperyment naukowców. Połączyli geny świni i małpy

10.12.2019 00:02
Przerażający eksperyment naukowców. Połączyli geny świni i małpy
fot. Gorodenkoff/Shutterstock

Do stworzenia chimery świni i małpy doszło w chińskim laboratorium. Naukowcy w Chinach stworzyli organizm, łączący cechy genetyczne świni oraz makaka jawajskiego. Eksperyment odbił się szerokim echem i nie został pozytywnie oceniony przez resztę naukowego świata.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Naukowcy – jak twierdzą – mieli dobre intencje. Chińscy badacze chcą w ten sposób nieść w przyszłości ratunek ludziom. Eksperymenty tego rodzaju, zdaniem chińskim naukowców, mają pomóc przyśpieszyć rozwój ludzkich narządów w organizmach zwierzęcych. Mimo to, genetycy i badacze z całego świata są sceptycznie nastawieni wobec takich procesów. Chińczycy jednak uznali, że był to sukces.

Zobacz także

Połączenie genów świni i makaka jawajskiego

Chińscy naukowcy połączyli komórki świni i makaka jawajskiego. W wyniku eksperymentu, na świat przyszła dwa prosiątka, którym częściowo wszczepiono komórki małpy.

Zobacz także

Zwierzęta były jednak w fatalnym stanie. Zmarły po tygodniu życia ze względy na rozległe zaburzenia serca, płuc, śledziony, niewydolność wątroby i głębokie problemy skórne. Genetyczna modyfikacja uniemożliwiła również prawidłową pracę ich najważniejszych organów.

Zobacz także

Pomimo wszczepienia komórki pochodzącej od makaka, zwierzęta wyglądały jak zwyczajne świnie. Warto zaznaczyć, że stopień modyfikacji nie był tak duży – komórek małpy w organizmie prosiąt było od 1000 do 10 tysięcy razy mniej.

 

RadioZET.pl/9news.com.au/o2.pl