Zamknij

Ocean wyrzucił na brzeg tajemnicze stworzenie. Internauci: to może zabić

17.12.2019 19:55
meduza królewska
fot. Daily Mail

Zdjęcia tajemniczego stworzenia, które pojawiło się na plaży w Byron Bay, wywołały niemałe poruszenie wśród mieszkańców. "To jest piękne, ale prawdopodobnie może zabić" - napisał jeden z internautów. Naukowcy nie mają stuprocentowej pewności, z jakim gatunkiem mają do czynienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Julian Uribe-Palomino z organizacji naukowej CSIRO przekonuje, że konieczne są badania, aby określić, z jakim gatunkiem mamy w tym przypadku do czynienia.

Zobacz także

Zdjęcia tajemniczego, fioletowego stworzenia wywołały spore poruszenie wśród użytkowników mediów społecznościowych i mieszkańców australijskiego Byron Bay. „To jest piękne, ale prawdopodobnie może zabić” - skomentował jeden z internautów.

Zobacz także

Uribe-Palomino, na co dzień zajmujący się badaniem planktonu, osobiście uważa, że może to być meduza królewska, znana pod naukową nazwą Cephea cephea. Występuje ona w Oceanie Indyjskim i Pacyfiku, Morzu Czerwonym, wschodnim Atlantyku i wodach Atlantyku u wybrzeży Afryki Zachodniej.

Cephea cephea 2
fot. Daily Mail
Cephea cephea 3
fot. Daily Mail

Naukowiec dodaje jednak, że tego typu zjawiska są bardzo rzadkie, a przedstawiciele tego gatunku żyją wyłącznie w otwartym oceanie i nie pojawiają się na brzegu.

ZOBACZ TAKŻE: Tysiące pulsujących „ryb-penisów” na plaży. "Była nimi całkowicie zasypana"

Uribe-Palomino zachęca ponadto każdego, kto znajdzie takie stworzenie, do kontaktowania się z Atlas of Living Australia ze zdjęciami i informacjami o znalezisku.

RadioZET.pl/ Daily Mail