Zamknij

Ostrzeżenia IMGW przed gwałtownymi burzami z gradem oraz upałem

25.08.2019 16:34
Burze w Polsce 2019. Ostrzeżenia IMGW z powodu burz z gradem oraz upału
fot. trendobjects/Shutterstock (ilustracyjne)

W Karkonoszach, Tatrach i Bieszczadach burze z gradem, a na pozostałym obszarze kraju upał. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydało ostrzeżenia pogodowe dla większości obszaru Polski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW wydało kilka rodzajów ostrzeżeń przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. 

Burze z opadami gradu i deszczu (miejscami od 20 do 30 milimetrów) oraz porywami wiatru do 75 km/h mogą pojawić się w woj. dolnośląskim (pow. lubański, lwówecki, jeleniogórski, mieście Jeleniej Górze, kamiennogórskim, wałbrzyskim i kłodzkim), woj. małopolskim (pow. suski, nowotarski, tatrzański, nowosądecki, mieście Nowy Sącz, Gorlickim) i woj. podkarpackim (pow. jasieckim, krośnieńskim, mieście Krosno, sanocki, leski i bieszczadzkim).

Zobacz także

Z kolei przed upałem IMGW ostrzegło mieszkańców woj. dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego (południowe powiaty), kujawsko-pomorskiego (zachodnie powiaty), mazowieckiego (zachodnie i południowe powiaty) i podkarpackiego (zachodnie powiaty).

W strefie objętej ostrzeżeniem IMGW w ciągu dnia w niedzielę przewiduje od 30 do 33 stopni Celsjusza. Z kolei minimalna temperatura w nocy z niedzieli na poniedziałek wyniesie od 17 do 20 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia IMGW na 25 sierpnia
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Zobacz także

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek od Ziemi Lubuskiej i południowej części Wielkopolski przez Śląsk po południową Małopolskę i Pogórze Karpackie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotny deszcz i burze. Możliwy grad.

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm w rejonie Karpat. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Podlasiu do 31 stopni Celsjusza na południu i zachodzie kraju.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP