Obserwuj w Google News

IMGW ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanów wody po silnych ulewach

1 min. czytania
04.11.2022 15:36
Zareaguj Reakcja

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanu wód. Ostrzeżenia Instytutu dotyczą także intensywnych opadów deszczu, które prognozowane są w kilku województwach.

alert imgw
fot. Artur BARBAROWSKI /East News

IMGW wydał w piątek 4 listopada ostrzeżenia pierwszego stopnia przez niebezpieczną sytuacją pogodową. W województwie dolnośląskim prognozowany jest gwałtowny wzrost stanu wód. Istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Bogatynia, Zawidów, Leśna, Lubań, Nowogrodziec, Bolesławiec, Lwówek-Śląski, Leśna, Olszyna, Gryfów Śląski, Mirsk, Wleń, Świeradów-Zdrój, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Kowary, Kamienna Góra, Lubawka, Strzegom, Świebodzice, Szczawno-Zdrój, Wałbrzych, Świdnica, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Dzierżoniów, Bielawa.

Alerty IMGW: gwałtowny wzrost stanu wody i ulewny deszcz

Instytut ostrzega także przed intensywnymi opadami deszczu na Dolnym Śląsku, Śląsku i Małopolsce w powiatach: lubańskim, lwóweckim, karkonoskim, Jeleniej Górze, cieszyńskim, bielskim, żywieckim, wadowickim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, myślenickim, limanowskim i nowosądeckim.

W piątek temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni na południu. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, południowo- wschodni.

W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu niemal w całym kraju. Najintensywniej będzie padało na zachodzie kraju. Tam suma opadów wyniesie do 20 mm.

Temperatura minimalna od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu, do 10 stopni na południu. Wiatr porywisty z kierunku południowo- wschodniego.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/ IMGW