Obserwuj w Google News

Niż Weronika wkracza do Polski. Gwałtowna pogoda, "dojdzie do zafalowania"

2 min. czytania
30.09.2022 10:06
Zareaguj Reakcja

Niż Weronika wpłynie na zmianę pogody w Polsce. W piątek 30 września w południowej części kraju będzie deszczowo, a miejscami opady będą intensywne. Z kolei na północy i zachodzie będzie dużo pogodniej. W całej Polsce spodziewane są jednak niskie temperatury, często nie przekraczające nawet 10 stopni Celsjusza.

niż weronika
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK /POLSKA PRESS /Polska Press /East News

Niż Weronika, który 30 września wkroczy do Polski, przyniesie intensywne opady deszczu. Pogoda będzie jednak zróżnicowana. Na północy i zachodzie spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, ale bez opadów. Tylko na Wybrzeżu możliwy jest słaby deszcz. Z kolei na południu więcej chmur i opadów. Na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie spadnie nawet 30 mm deszczu - prognozuje dyżurna synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Punktowo w tych miejscach spodziewane są także  burze.

Temperatura minimalna od 10 do 12 stopni Celsjusza na południu kraju. Na wschodzie 12 stopni do 16 na zachodzie. W rejonach podgórskich 8-9 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Redakcja poleca

Niż Weronika wkracza do Polski. Intensywne opady i burze

"Widać, że na froncie atmosferycznym dojdzie do zafalowania. Utworzy się płytki niż baryczny poprawiając parametry do powstawania chmur opadowych (a nawet burzowych)" - informują FaniPogody.pl.

WX Charts, Fanipogody.pl
fot. WX Charts, Fanipogody.pl

"Deszcz na południowym wschodzie kraju padał będzie dość intensywnie. Nie można wykluczyć równie burz. Zupełnie odmienna pogoda na północy i zachodzie Polski. Te regiony znajdą się dziś w obszarze podwyższonego ciśnienia. W związku z tym pogoda na 30 września przyniesie więcej słońca i bezchmurnego nieba na północy i zachodzie" - czytamy na portalu.

W nocy z piątku na sobotę prognozowane jest pogodne niebo na zachodzie i północy kraju - podaje IMGW. Tam możliwe niewielkie opady deszczu. Mogą też wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Na pozostałym obszarze więcej chmur i deszczu.

Temperatura minimalna od 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Na północnym zachodzie od 3 do 5 stopni. Na pozostałym obszarze kraju od 5 do 10 stopni. Wiatr słaby, południowy.

Gdzie jest burza? Radar pogodowy online

RadioZET.pl/ Jacek Buraczewski (PAP)/ FaniPogody.pl