Zamknij

Prognoza pogody na niedzielę: Przejściowe opady deszczu i burze

Redakcja
28.04.2019 07:54
Prognoza pogody na niedzielę: Przejściowe opady deszczu i burze
fot. Shutterstock

W niedzielę w wielu w miejscach w Polsce możliwe przejściowe opady deszczu. Na północy i wschodzie kraju możliwe burze. Sprawdź prognozę pogody na niedzielę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał IMGW, południowo-zachodnia Europa oraz północno-wschodnia Skandynawia znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostały obszar kontynentu wpływają niże, z układami frontów atmosferycznych. Przeważająca część Polski jest w zasięgu niżu, który znad Białorusi przemieści się nad Ukrainę, jedynie na krańcach południowo-zachodnich zaznaczy się klin wyżu znad Azorów. Przez Polskę od północy po południowy wschód rozciągać się będzie niemal stacjonarny front ciepły. Na północnym wschodzie obecna będzie przetransformowana ciepła i wilgotna masa polarna, napływająca znad Mórz: Śródziemnego i Czarnego. Nad zachód i południe kraju napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne znad Atlantyku.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

Pogoda: Jaka temperatura w niedzielę?

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Bez opadów na zachodzie kraju, na pozostałym obszarze okresami opady deszczu. Na południowym wschodzie przejściowo opady o natężeniu umiarkowanym, a wysokość opadu może sięgać 20 mm. Na północnym wschodzie i wschodzie możliwe burze, lokalnie z opadem do 15 mm, 20 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu z przyrostem pokrywy śnieżnej o 7-15 cm. Temperatura maksymalna 8 st.C na Podhalu i 11 st.C na Podkarpaciu do 16 st.C na zachodzie i 19 st.C na krańcach północno-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, na północy z większymi przejaśnieniami. Prawie w całej Polsce, poza krańcami północno-wschodnimi, okresowe opady deszczu. Na Pomorzu, w centrum i na południowym zachodzie przewidywana suma opadu do 10 mm, 15 mm, na południowym wschodzie opady deszczu i lokalnie burze z opadem do 20 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu z przyrostem pokrywy śnieżnej o 10-15 cm. Temperatura minimalna od 6 st.C w kotlinach górskich, 7 st.C na Śląsku i wybrzeżu do 12 st.C na Zamojszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, północny i północno-zachodni.

AKTUALNA PROGNOZA POGODY

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

RadioZET.pl/PAP/MW