Zamknij

Ciepły, słoneczny czwartek. Popadać może tylko na południu

06.08.2020 06:57
Pogoda na czwartek, upał
fot. Shutterstock

Czwartek zapowiada się jako ciepły, niemal upalny dzień, z temperaturą sięgającą do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. W niektórych rejonach kraju mogą wystąpić burze z deszczem.

Za nami ciąg chłodniejszych, pochmurnych dni lipca, ale w tym tygodniu pogoda zmieni się. Będzie cieplej, miejscami przygrzeje niczym w upale.

W czwartek będziemy cieszyć się słońcem przez cały dzień, w niemal całej Polsce. Opady deszczu i burze są możliwe jedynie na południowym-zachodzie i w górach. Na Podkarpaciu spadnie do 10 litrów wody na metr kwadratowy, a w górach w przedziale od 10-30 litrów.

Pogoda na czwartek: Słonecznie i ciepło. Zasługa wyżu z Litwy

Zobacz także

W pozostałych regionach będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 26 stopni C. na Suwalszczyźnie oraz Pomorzu po 30 st. C na Podkarpaciu. 

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, południowo-wschodnia oraz rejon Półwyspu Iberyjskiego są w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominuje słaby, ale rozległy wyż znad Litwy - kształtuje on m. in. pogodę nad Polską. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosło.

RadioZET.pl/TVN Meteo