Zamknij

Arktyczne powietrze wkracza do Polski. Miejscami spadnie śnieg

30.03.2020 06:49
Pogoda na poniedziałek 30 marca. Arktyczne powietrze wkracza do Polski
fot. PAP/ANTHONY ANEX

Prognoza pogody na poniedziałek 30 marca. Początek tygodnia zacznie się spadkiem temperatury. Dziś na termometrach maksymalnie 5 kresek w najcieplejszym momencie dnia. Co więcej, w części Polski pojawią się opady śniegu lub deszczu ze śniegiem.

Poniedziałek przywitał nas temperaturą poniżej zera. O godzinie 6:00 termometry w Warszawie pokazywały minus 3 stopnie Celsjusza. Temperatura wciągu dnia wzrośnie, ale o cieple, które odczuliśmy w sobotę, na razie możemy zapomnieć.

day_v2_2020-03-29d
fot. IMGW

Z północy do Polski napływają już spore masy arktycznego powietrza. Na termometrach dziś od 2 stopni w Suwałkach i na Podkarpaciu, przez 4 w centrum kraju do maksymalnie 5 na Dolnym Śląsku.

Temperatura odczuwalna będzie jednak niższa. Uczucie chłodu spotęguje silny wiatr rozpędzający się w porywach do 50 km/h.

day_v2_2020-03-30d
fot. IMGW

Na Pomorzu i południowym wschodzie kraju spodziewane są opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu. Choć opady nie będą intensywne (do ok. 3 cm śniegu), sytuacja może stwarzać zagrożenie dla kierowców. W pozostałej części kraju możliwe rozpogodzenia.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW