Pogoda: Burze, deszcz i silny wiatr. W górach spadnie śnieg

18.09.2019 07:01
Burza
fot. SEBASTIAN CZOPIK/REPORTER

Pogoda na dziś – środa 18 września. Temperatura sięgnie zaledwie 10-15 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków północno-zachodnich, umiarkowany i silny. Porywy sięgną jeszcze 60 km/h. Sporo przelotnych opadów deszczu, możliwy także grad i krupa śnieżna. W górach śnieg. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez wtórny niż znad Bałtyku, przemieszczający się nad Kraje Bałtyckie i Rosję. Napływa chłodna i świeża masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na środę, 18 września. Śnieg w górach

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy i w centrum możliwe burze i opad krupy śnieżnej. W górach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów na w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz na Warmii i Mazurach do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 11°C do 16°C, chłodniej na Podhalu około 8°C.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, tylko początkowo na południu i wschodzie do 80 km/h, na Pomorzu do 90 km/h, a w górach do 100 km/h. Wiatr zachodni i północno-zachodni.

Pogoda w Warszawie 

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 14°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 80 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. 

RadioZETpl/PAP