Zamknij

Pogoda: Eks-Dorian zbliża się do Polski. Będzie wietrznie i deszczowo

11.09.2019 15:11
Mapa Europy
fot. windy.com

Huragan Dorian, który zabił na Bahamach co najmniej 43 osoby, zmieni pogodę w Europie. Eks-Dorian dotrze do Polski w czwartek. Meteorolodzy przewidują niewielki spadek temperatur i słabe opady deszczu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Huragan Dorian spustoszył Bahamy, będąc huraganem 5., najwyższej kategorii w skali Saffira-Simpsona z szybkością wiatru dochodzącą do 350 km/godz. Żywioł spowodował olbrzymie powodzie. Uszkodzonych lub całkowicie zniszczonych zostało około 13 tys. domów. Władze potwierdziły śmierć 44 osób, ale obawiają się, że tragiczny bilans może być znacznie większy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia huragan dotarł do Kanady, ale jego siła jest już znacznie mniejsza niż na Bahamach.

Eks-Dorian w Europie. Jaka pogoda w Polsce? 

Huragan Dorian, docierając w okolice Europy, stał się niżem eks-Dorian – informuje TVN Meteo. Strefa silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu przemieszcza się z okolic Islandii do Skandynawii. Eks-Dorian skieruje się następnie na północny wschód kontynentu. Niż nie przyniesie żadnych poważnych zjawisk. 

Delikatną zmianę pogody w Polsce prognozuje się na czwartek. Na termometrach zobaczymy 20-25 stopni. Na północnym wschodzie kraju należy spodziewać się słabych opadów deszczu. Porywy wiatru sięgną 50-60 km/h.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN Mteo