Rekordowe ciepło, ale z deszczem i wiatrem. Pogoda na czwartek

12.03.2020 06:53
Wiatr IMGW
fot. East News

To będzie dzień z wyjątkowo wysokimi temperaturami – informuje TVN Meteo. W każdym rejonie kraju przewidywane są dwucyfrowe wskazania termometrów. Uważajmy jednak na silny wiatr i opady deszczu – te ostatnie na północy kraju.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku  

Choć wciąż mamy kalendarzową zimę, pogoda w czwartek będzie iście wiosenna. Na termometrach spodziewamy się dziś od 10 stopni Celsjusza (zachodnie Pomorze, Suwalszczyzna), przez 13-14 st. Celsjusza w pasie centralnym kraju (Wielkopolska, Mazowsze, Lubuskie, ziemia Łódzka) po aż 17 i 18 st. C. w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Zobacz także

Jak informował IMGW, czwartek upłynie pod znakiem sporego zachmurzenia, które będzie przeważało w północnej części kraju. Popada m. in. od Pomorza aż po ziemię lubuską, łódzką, a nawet Śląsk i Lubelszczyznę na południu kraju.

IMGW ostrzega – uważajmy na silny wiatr

Wiosenna auta nie może nam dziś przysłonić ostrożności przed silnym wiatrem. IMGW wydał wczoraj w tej sprawie ostrzeżenia 1. i 2. stopnia. Te wyższe obowiązują dla północnych powiatów, graniczących z morzem i Rosją. Na Bałtyku przewidziany jest sztorm.

Niemal cały kraj znajduje się natomiast w strefie ostrzeżenia 1. stopnia. Obowiązują co najmniej do godz. 17 (południe kraju), a nad morzem aż do północy, 13 marca. Wolne od ostrzeżeń "wiatrowych" pozostają jedynie południowe powiaty Małopolski i Podkarpacia. Nie oznacza to jednak, że w górach możemy czuć się swobodnie. W porywach wiatr może tam osiągać nawet 100 km/godz.

RadioZET.pl/PAP/TVN Meteo/IMGW